0 Komantarz(y)
/

Redukcja cieni pod oczami za pomocą karboksyterapii

Walka z cieniami pod oczami bywa bardzo pracochłonna, wiedzą doskonale o tym Ci, którzy zmagają się z tym problemem.Kremy, serum, płatki pod oczy się nie zawsze sprawdzają, lub przynoszą bardzo marne i krótkotrwałe efekty.

Cienie pod oczami są zmianami o zabarwieniu ciemnoszarym, fioletowym, lub brązowym i są to w większości przypadków cienie naczyniowe.

Skąd się borą?

Zmiany te najczęściej wynikają z uwarunkowania genetycznego

  •  płytko położonych naczyń krwionośnych
  • spowolnionego krążenie w dolnej powiece i niedotlenienienia
  • zaburzeń hormonalnych
  • choroby wątroby, serca, nerek

Bezpośrednia przyczyną powstawania bywa też:

  • brak snu, przemęczenie
  • stres, nerwowość
  • niedożywienie, odwodnienie
  • brak żelaza i witaminy K
  • palenie papierosów

Zmiany nasilają się wraz z wiekiem.

Jako kosmetolog na tego typu zmiany polecam zabieg Karboksyterapii, który nie co Ci przybliżę.
Zabieg szybki i bardzo skuteczny. Wykonujemy w serii 6-10 zabiegów co dwa tygodnie. Po serii zalecanych zabiegów skóra odzyskuje zdrowy odcień i bardziej świetlisty wygląd. Efekty mogą utrzymywać się od 3 do nawet 6 miesięcy.

Na czym polega zabieg karboksyterapii?

Zabieg karboksyterapii polega na podskórnej iniekcji dwutlenkiem węgla za pomocą specjalistycznego medycznego urządzenia. Kosmetolog precyzyjnie podaje kontrolowane dawki dwutlenku węgla w oparciu o procedury zabiegowe. W rzeczywistości są to cztery maleńkie wkłucia, bardzo szybkie i bardzo krótkie, praktycznie nie odczuwalne dla Pacjenta. Podanie dwutlenku węgla jest interpretowane przez organizm jako niedotlenienie co powoduje pozytywną odpowiedź immunologiczną. Czyli: zwiększenie przepływu krwi zwiększenie tlenu i składników odżywczych poprawa mikrokrążenia odnowa komórkowa aktywacja procesów dotlenienia tkanek zwiększenie naturalnych czynników wzrostu między innymi VEGF – czynnik wzrostu śródbłonka naczyniowego* VEGF to grupa białek biorących udział w tworzeniu sieci naczyń krwionośnych embrionu oraz angiogenezie, czyli tworzeniu naczyń włosowatych w tkankach.

Dwutlenek węgla nie ma szkodliwego działania na nasz organizm, jest produkowany przez nasze komórki w wyniku spalania tlenu oraz wydalany w całości przez nasze płuca w sposób naturalny. Jednym słowem możemy go określić wysoce obojętnym, neutralnym czynnikiem terapeutycznym dla organizmu ludzkiego, bez ryzyka powstania alergii i powikłań.

Jeśli szukaliście sprawdzonego zabiegu na zniwelowanie cieni pod oczami to polecam właśnie karboksyterapię.